ŞEHMUS UÇAR YÜKSEK UÇUYOR

ŞEHMUS UÇAR YÜKSEK UÇUYOR

Yerel seçimlere uzunca bir süre olmasına rağmen, 20 ay önce Seyhan Belediye Başkanlığı’na Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı olduğunu açıklayan  Seyhan Belediye Meclisi eski üyesi Şehmus Uçar, önceki gün Radyo Pembe ve Radyo D’nin ortak yayınında canlı yayın konuğuydu. Uçar, yayına telefonla bağlanan bir dinleyicinin daveti üzerine, program sonrası Barbaros Mahallesi’nde ev toplantısına katıldı.

 

GAZETTE – Seyhan Belediye Meclis Üyeliği görevinden yaklaşık 20 ay önce istifa ederek, “Kendi hizmetimi kendim getireceğim” deyip Seyhan Belediye Başkanlığı görevine aday adaylığını açıklayan MHP’li Şehmus Uçar, seçimlere uzun bir süre olmasına rağmen, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Önceki gün Radyo Pembe ve Radyo D’nin ortak yayınında canlı yayın konuğu olan Uçar, projelerini anlattıktan sonra dinleyicilerin sorularını yanıtladı.

ÖNCELİĞİMİZ ‘KENTSEL DÖNÜŞÜM’ OLACAK

Uçar, konuşmasında; “İlçe olduğumuz 1989 yılından bu zamana kadar geçen süreye baktığımızda, 6 dönemdir hiçbir belediye başkanının değer katacak bir çalışmaya girmediğini görüyoruz. Seçimlerden önce verilen vaadler ve ortaya atılan projeler hep lafta kalmıştır. Seyhan’ın kangrene dönüşmüş olan iki temek sorunu mevcut. Bunların biri çarpık kentleşme, diğeri işsizlik. Çarpık kentleşme sorununu ortadan kaldırmak için Kentsel Dönüşüm çok büyük önem arz ediyor. Fakat kentsel  dönüşüm TOKİ ile yapılacak bir iş değil. Kesinlikle ve kesinlikle TOKİ ile anlaşmayacaksınız. Çünkü TOKİ’nin girdiği yerde vatandaş mağdur ediliyor ve sorunlar diz boyunu aşıyor” dedi. Göreve seçilmesi halinde, Adanalı müteahhitlerle işbirliği yapacağını dile getiren Şehmus Uçar,  “Projesini Seyhan Belediyesi’nin çıkartması kaydıyla çalışmalar gerçekleştireceğiz. Vatandaşlar bire bir takas yoluyla, hiçbir şekilde borçlandırılmadan modern ev sahibi olacak. 100 metrekare evi varsa, karşılığında yine 100 metrekare ev alacak. Müteahhitlerden, taziyeevi, kapalı semt pazarı, spor tesisi ve tam teşekkülü parklar isteyeceğiz. Ne vatandaşı mağdur edeceğiz ne de müteahhiti. İkisinin arasında köprü görevi göreceğiz” diye konuştu.

TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN BELEDİYE OLACAK

Tüketen değil, üreten belediyecilik anlaşıyla çalışacaklarını dile getiren Uçar, 3 yıl içerisinde mevcut olan belediye personeli haricinde, 8 bin 500 kişiyi daha işe alacaklarını kaydetti. Uçar, “Bunun yanı sıra Seyhan’ın belirlediğimiz bir bölgesine ‘Spor Köy Kompleksi’ yapacağız. 600 dönüm içerisinde 2 futbol sahası, 6 antreman sahası, 2 kapalı spor salonu, 4 yüzme havuzu ve diğer branşları ilgilendiren alanlarımız olacak. Bunu, ‘Yap-işlet-devret’ modelinde oluşturacağız. Burada karşı firmadan isteyeceğimiz tek şey ise çalışacak bin 100 kişiyi bizim istihdam etmemiz olacak. Bu projeyi gerçekleştirirken, Seyhan Belediyesi’nin cebinden tek kuruş çıkmayacak. Daha bir çok projemiz mevcut. Bunları ise ilerleyen zamanlarda açıklayacağız. Çünkü daha önce açıkladığımız projeleri Seyhan Belediyesi aldı, sahiplendi. Fakat hiç birini faaliyete geçirmedi” dedi.

PARTİ AYRIMI GÖZETMEDİK, GÖZETMEYECEĞİZ

Programa telefonla bağlanan Seyhan ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’nde yaşayan Gelinkaya Aşireti’nden İşadamı Hasret Güner’in daveti üzerine yayın sonrası hane toplantısına katılan Şehmus Uçar, burada ki konuşmasında ise hizmet ayrımı yapmacaklarını söyledi. Uçar, “Çünkü biz insanları birleştirmek için geliyoruz. Samimi duruşumuzu bugüne kadar hiç bozmadık, bozmayacağız. Yaklaşık 20 aydır sahalardayım. Türkiye’de bir ilke imza attık. Seçimlere 3,5 sene olmasına rağmen çalışmalara başladık. Seyhan’ı karış karış gezdim ve gezmeye devam ediyorum. Hiç bir siyasi görüşü olmayan insanlardan tutun da AK Partili olsun, CHP’li olsun, hepsi bizim etrafımızda kenetlenmeye başladı. Aday gösterilmem halinde seçimleri farkla kazanacağıma inanıyorum” dedi.